KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15597281
*
nr 1559 7281
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Italien. Signerade. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm och 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 20:08:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 19:13:37
1
100 kr
23/8 23:32:43
2
150 kr
26/8 09:50:37
3
200 kr
28/8 20:03:32
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy knut norman olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydeuropa
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Knut Norman
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
nr 1559 7281
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Italien. Signerade. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm och 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/8 19:13:37 | 1 | 100 kr |
| 23/8 23:32:43 | 2 | 150 kr |
| 26/8 09:50:37 | 3 | 200 kr |
| 28/8 20:03:32 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy knut norman olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydeuropa
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



